LAMİNE PORSELENLER

Lamina Restorasyonlar(Yaprak porselenler) nedir?

Dişlerin genellikle sadece ön yüzlerinde hiç aşındırma yapılmadan ya da çok az aşındırma yapılarak elde edilen restorasyonlardır.

Lamina Restorasyonlar estetik midir?

Bu restorasyonlarda kullanılan seramikler, doğal dişlere benzer geçirgenlik, yansıtma ve şeffaflık özelliklerine sahip olduklarından oldukça estetiktirler.

Lamina Restorasyonlar hangi durumlarda yapılırlar?

Bu retorasyonlar, ayrık dişleri, çapraşık dişleri, beyazlatma ile giderilmeyen durumları düzeltmede ve gülüş tasarımı için yapılırlar.

Herkese ve her ağıza Lamina Restorasyon yapılabilir mi?

Bu tedavi hemen hemen herkese uygulanabilmektedir. Ancak baş başa kapanış, diş sıkma ve gıcırdatma, tırnak yeme, kalem ısırma gibi durumların varlığında uygulanmazlar.

Lamina Restorasyonlar nasıl yapılırlar?

İlk seansta dişlerin aşındırılması, ölçü işlemi ve geçici diş uygulaması yapılır. İkinci seansta gelen dişlerin provası yapılıp dişlere yapıştırılırlar.

Lamina Restorasyonların yapım süresi ne kadardır?

Bu tedavi 2 gün aralıklarla 2-3 seans sürmektedir.

Lamina Restorasyonlar düşebilir mi?

Günümüzde geliştirilen yapıştırıcı sistemlerle bu protezlerin yapışkanlığını çok yüksek seviyelere çıkmaktadır. Ancak yinede sert besinler kesilir ve koparılırken dikkat edilmelidir.

Lamina Restorasyonları kime yaptırmalıyım?

Teknik hassasiyet gerektiren nispeten maliyeti yüksek bir işlem olduğundan sadece işin uzmanı olan diş hekimlerine yaptırılması gerekir.

Lamina Restorasyonların bakımı nasıldır?

Bu restorasyonların rutin ağız bakımı dışında bir bakıma ihtiyacı yoktur.